Informatie van de Dorpsraad..
Zoals u wellicht weet hebben Danone Nutricia Early Life Nutrition, de gemeente Cuijk en bedrijvenpark Laarakker deze week de koop- en overdrachtsovereenkomsten voor de bouw van de nieuwe Nutricia-fabriek in Haps ondertekend. Met deze ondertekening werd de gemeente Cuijk per direct eigenaar van de huidige fabriekslocatie en Nutricia eigenaar van een bouwkavel op bedrijvenpark Laarakker.
Ook de vergunning is inmiddels verleend. Daarmee staan alle seinen op groen voor de start van de bouw van de nieuwe, moderne fabriek en er zal ook al snel gestart worden. Via deze brief willen wij u als direct omwonende informeren over de werkzaamheden die komen gaan.
In het begin zijn er vooral voorbereidende werkzaamheden. In eerste instantie zal het betreffende terrein worden opgehoogd. Gedurende een aantal weken zullen vrachtwagens zand aanvoeren dat op het terrein verwerkt wordt. De vrachtwagens met zand rijden in eerste instantie over de Schuttersweg en later over de nieuw aan te leggen bouw-weg. Om de bouwwerkzaamheden zo goed mogelijk te laten verlopen, wordt deze speciale bouw-weg gerealiseerd direct naast het bedrijf Nabuurs, met een aparte inrit op de Oeffeltseweg. Deze bouw-weg is naar verwachting begin maart klaar. Daarna (vanaf medio maart) wordt gestart met het boren van zo’n 4000 heipalen. Hierna zal begin mei begonnen worden met de hoofdconstructie.
Ook waterschap Aa en Maas investeert in de regio. Dit is nodig om het afvalwatertransport mogelijk te maken van het Regionaal Bedrijventerrein Laarakker naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) Land van Cuijk. Op dit moment is het waterschap bezig met het ontwerpen van de transportleiding, die zoveel mogelijk wordt gepland in het tracé van de bestaande transportleiding. Er worden onderzoeken uitgevoerd naar de mogelijke ligging en het aansluiten op de rioolwaterzuivering. Hierover wordt ook overlegd met belanghebbenden en omwonenden. Volgens planning wordt de uitvoering van de aanleg in het tweede kwartaal van 2016 aanbesteed. In het tweede kwartaal van 2017 moet de nieuwe transportleiding in gebruik zijn.
Natuurlijk zijn er met de aannemers afspraken gemaakt om de overlast voor de omgeving zoveel mogelijk te beperken. Desondanks kunnen wij niet garanderen dat u als direct omwonende geen ongemak van de werkzaamheden zult ervaren.
Gedurende het bouwproces houden de verschillende bij de bouw betrokken partijen (gemeente, bedrijvenpark Laarakker, Danone Nutricia Early Life Nutrition, waterschap, et cetera) u natuurlijk zo veel mogelijk op de hoogte van de ontwikkelingen.
Heeft u vragen naar aanleiding van de werkzaamheden? Stel deze dan aan Arjan Eising van bedrijvenpark Laarakker via 06 535 311 24.